Lubimy Was zaskakiwać!

Kupuj taniej

Bolesławiec

Bolesławiec

Bolesławiec jest jednym z najstarszych miast w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Według zapisów kronikarzy, osada powstała już pod koniec XII w., a przed rokiem 1251 otrzymała prawa miejskie. Miejscowość, położona u styku granic z Niemcami i Czechami.

Miasto ulokowane jest w mikroregionie Borów Dolnośląskich, na terenie  największego kompleksu leśnego w południowo-zachodniej Polsce. Jego malownicze usytuowanie zachęca mieszkańców i turystów do odpoczynku na świeżym powietrzu. Okoliczne zbiorniki wodne oraz rzeka Bóbr i płynąca nieopodal rzeka Kwisa stwarzają dobre warunki do wędkowania i uprawiania sportów wodnych, m.in. pełnych wrażeń spływów pontonem. Wytyczone w mieście szlaki piesze inspirują do wędrówek, a blisko 200-kilometrowa sieć ścieżek rowerowych, liczne stadniny koni i gospodarstwa agroturystyczne zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Miejscowość należy do najpiękniejszych w regionie. Posiada pieczołowicie odrestaurowany historyczny układ urbanistyczny wraz z bogatym zespołem zabytków z okresu średniowiecza, renesansu, baroku, klasycyzmu i ciekawymi budowlami z XIX i XX w.

Bolesławiec od wieków słynie z produkcji wyrobów ceramicznych o unikalnym wzornictwie i walorach użytkowych. Tradycja "miasta dobrej gliny" kontynuowana jest przez liczne zakłady ceramiczne.

Powrót do wszystkich atrakcji